Dzik z szyszek – praca plastyczna

Dzik z szyszki praca plastyczna

Lubię prace plastyczne z wykorzystaniem szyszek a mój ulubiony temat to zwierzęta. Szyszki zbieram niezależnie od pory roku i zawsze mam na poddaszu zapas do wykorzystania. Dzik to praca plastyczna dla dorosłych i starszych dzieci. Lepienie małych elementów z masy papierowej i ich późniejsze oklejanie włoskami może okazać się trudne. Ja robiłam dzika z wielką przyjemnością i mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu.

Dzik z szyszki - materiały

Materiały i narzędzia

  • szyszka świerku
  • gotowa masa papierowa
  • klej do drewna
  • klej na gorąco + pistolet
  • jutowy sznurek
  • wykałaczki
  • farby akrylowe

Robiąc dzika wzorowałam się na zdjęciach z Internetu. Pracę zaczęłam od ulepienia głowy z masy papierowej. Z tyłu głowy docisnęłam korpus i zostawiłam ją na noc do wyschnięcia na gorącym poddaszu.

Dzik praca plastyczna

Kiedy głowa wyschła, dopasowałam wielkość szyszki i odłamałam niepotrzebną część. Przykleiłam głowę do korpusu klejem na gorąco i ulepiłam przednie łapy. Żeby były sztywniejsze, wbiłam do środka kawałki wykałaczek. Ulepiłam zad i tylne łapy i zostawiłam wszystko do wyschnięcia. Suche łapy i zad przykleiłam do korpusu klejem na gorąco.

Wskazówka

Uważajcie, żeby łapy nie odkształciły się pod własnym ciężarem podczas suszenia. U mnie tak się stało, dlatego przełamałam je, skleiłam i zaszpachlowałam masą papierową przy pomocy pilnika do paznokci. Dobrym pomysłem będzie ich usztywnienie (np. takie jak przednich).

Dzik z szyszki praca plastyczna

Kiedy dzik miał głowę i łapy na miejscu, smarowałam je po kawałku klejem do drewna i opruszałam kawałkami włosków odcinanymi z jutowego sznurka.

Dzik z szyszki praca plastyczna

Suchego dzika wyczyściłam mokrą szczoteczką z resztek masy papierowej i pomalowałam farbami akrylowymi.

Dzik z szyszki praca plastyczna

Dzik z szyszki praca plastyczna

Moja rodzina (mąż i synowie) zgodnie stwierdziła, że dzik jest ładny. Będzie można zawiesić go na choince albo wykorzystać do stroika. Na razie dołączył do naszej kolekcji zwierząt z szyszek. Mam nadzieję, że takie prace pomagają mi zaszczepić dzieciom miłość do przyrody.

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Więcej zwierzaków z szyszek i nie tylko!

Jeż – hit na blogu!

Piękne łabędzie

Dostojny paw

Perfekcyjna sowa

Zabawne rybki

Poważna sowa pójdźka

Świnka Chrumczysia

 

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba