Dzik z szyszek – praca plastyczna

Dzik z szyszki praca plastyczna

Lubię prace plastyczne z wykorzystaniem szyszek a mój ulubiony temat to zwierzęta. Szyszki zbieram niezależnie od pory roku i zawsze mam na poddaszu zapas do wykorzystania. Dzik to praca plastyczna dla dorosłych i starszych dzieci. Lepienie małych elementów z masy papierowej i ich późniejsze oklejanie włoskami może okazać się trudne. Ja robiłam dzika z wielką przyjemnością i mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu.

Dzik z szyszki - materiały

Materiały i narzędzia

  • szyszka świerku
  • gotowa masa papierowa
  • klej do drewna
  • klej na gorąco + pistolet
  • jutowy sznurek
  • wykałaczki
  • farby akrylowe

Robiąc dzika wzorowałam się na zdjęciach z Internetu. Pracę zaczęłam od ulepienia głowy z masy papierowej. Z tyłu głowy docisnęłam korpus i zostawiłam ją na noc do wyschnięcia na gorącym poddaszu.

Dzik praca plastyczna

Kiedy głowa wyschła, dopasowałam wielkość szyszki i odłamałam niepotrzebną część. Przykleiłam głowę do korpusu klejem na gorąco i ulepiłam przednie łapy. Żeby były sztywniejsze, wbiłam do środka kawałki wykałaczek. Ulepiłam zad i tylne łapy i zostawiłam wszystko do wyschnięcia. Suche łapy i zad przykleiłam do korpusu klejem na gorąco.

Wskazówka

Uważajcie, żeby łapy nie odkształciły się pod własnym ciężarem podczas suszenia. U mnie tak się stało, dlatego przełamałam je, skleiłam i zaszpachlowałam masą papierową przy pomocy pilnika do paznokci. Dobrym pomysłem będzie ich usztywnienie (np. takie jak przednich).

Dzik z szyszki praca plastyczna

Kiedy dzik miał głowę i łapy na miejscu, smarowałam je po kawałku klejem do drewna i opruszałam kawałkami włosków odcinanymi z jutowego sznurka.

Dzik z szyszki praca plastyczna

Suchego dzika wyczyściłam mokrą szczoteczką z resztek masy papierowej i pomalowałam farbami akrylowymi.

Dzik z szyszki praca plastyczna

Dzik z szyszki praca plastyczna

Moja rodzina (mąż i synowie) zgodnie stwierdziła, że dzik jest ładny. Będzie można zawiesić go na choince albo wykorzystać do stroika. Na razie dołączył do naszej kolekcji zwierząt z szyszek. Mam nadzieję, że takie prace pomagają mi zaszczepić dzieciom miłość do przyrody.

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Więcej zwierzaków z szyszek i nie tylko!

Jeż – hit na blogu!

Piękne łabędzie

Dostojny paw

Perfekcyjna sowa

Zabawne rybki

Poważna sowa pójdźka

Świnka Chrumczysia

 

Share On Facebook
Share On Google Plus
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba