Fairy garden – ogród wróżek na parapecie

Fairy garden ogród wróżek

Fairy garden czyli ogród wróżek. W naszym przypadku nie mieszkają w nim wróżki, tylko pluszowe „zwierzasie”. W sezonie ogrodniczym ustawiamy już jeden miniaturowy domek w donicy na tarasie, ale ogrodem na parapecie można cieszyć się przez cały okrągły rok. Nasz ogród mieści się w starej pokrywie naczynia żaroodpornego, a domek i ścieżki są kamieni. Można zrobić je z czegokolwiek, ważne, żeby wymiarami pasowały do przyszłych lokatorów. Zobaczcie instrukcję, jak krok po kroku, zrobiliśmy z chłopcami siedzibę dla ich pluszaków!

Fairy garden ogród wróżek

Materiały i narzędzia

  • duże, płytkie naczynie
  • mnóstwo kamieni
  • klej na gorąco + pistolet
  • ziemia
  • małe rośliny żywe lub sztuczne
  • plastry z gałęzi drzewa (jak u nas) albo większe płaskie kamyki
  • zwierzaki, wróżki, kucyki, co tylko…

Domek zrobiłam sama. Na dnie naczynia ułożyłam owal z kamieni, tak, żeby wymiarami pasował do naczynia i do zwierzaków. Następnie po kolei przyklejałam do siebie kamienie klejem na gorąco. W ten sposób przykleiłam jeszcze 2-3 rzędy, zostawiając otwory na okna, a później skleiłam resztę domku.

Fairy garden ogród wróżek

Wskazówka

Na początku w domku było dużo otworów i powstały nieestetyczne zacieki z kleju. W brzydkich miejscach ponaklejałam małe kamyczki.

fairy garden ogród wróżek

Kiedy domek był gotowy, nasypaliśmy ziemi do naczynia. Ustawiliśmy domek i ułożyliśmy podłogę i ścieżkę z płaskich kamieni, żeby pluszaki nie brudziły się ziemią. Posadziliśmy krokusy a w wolne miejsca powtykaliśmy gotowe tulipany, żeby było kolorowo.

Fairy garden ogród wróżek

Fairy garden ogród wróżek

Moi chłopcy mają sporo zwierzaków, dla których potrzeba dużo miejsca. Dlatego na uchwytach naczynia ponaklejaliśmy większe płaskie kamyki. Żeby jeszcze urozmaicić konstrukcję, wymyśliliśmy podesty: drewniane plastry przyklejone do długich, cienkich kamieni. W gotowym ogrodzie ustawiliśmy zwierzaki.

Fairy garden ogród wróżek

Fairy garden ogród wróżek

Pluszaki z dużymi brokatowymi oczami to od miesięcy jedne z ulubionych zabawek moich synów. Ogród z żywymi roślinami jest dobrym sposobem na rozwijanie zainteresowania dzieci światem przyrody. Tworzenie domku i urządzanie ogrodu było świetną zabawą i ćwiczeniem kreatywności. Mój 4-latek jest zachwycony i nawet 7-letni maruda powiedział, że ogród jest „bardzo fajny”

Lew z dużymi brokatowymi oczami – praca 3D

Inny domek do ogrodu wróżek

Potrzebujesz tulipanów ze zdjęć?

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba