Jak ozdobić pierniki czekoladą – ciastka w sweterkach

Jak ozdobić pierniki czekoladą

Już sam widok tych pierników sprawi, że poczujecie przyjemne ciepło. Wzór w jasnych kolorach kojarzy się z dzianiną miękkiego, ciepłego szalika. Pierniki w sweterkach z czekolady ucieszą każdego!

Czekoladową dekorację robi się łatwiej i szybciej niż tradycyjne ozdoby z lukru. Ładnie wygląda na większych ciastkach – powtarzalność wzoru przyciąga wzrok i mniej widać nieregularne elementy. Moja foremka miała 7cm wysokości, a ciastka urosły jeszcze o półtora centymetra podczas pieczenia. Nie martwcie się, jeśli Wasz wzór wyjdzie nierówny – przy większej ilości pierników trudno zwrócić na to uwagę.

Jak ozdobić pierniki czekoladą?

Pierniki ozdobiłam roztopioną czekoladą, która po zastygnięciu stałą się matowa. Na ciastkach które zostawiłam w kuchni, już następnego dnia zaczął się wytrącać biały osad (wciąż były tak samo smaczne). Nie widać go wyraźnie na białej czekoladzie, ale jeśli chcecie oblać ciastka ciemną czekoladą – to już tak. Część ciastek przechowałam przez kilka tygodni w zamkniętych pojemnikach na nieogrzewanym poddaszu. Po tym czasie wciąż ładnie wyglądały i pięknie pachniały. Jeśli mimo wszystko obawiacie się białego osadu, zamiast czekolady użyjcie lukru.

Jak ozdobić pierniki czekoladą - materiały

Materiały i narzędzia

  • pierniki
  • polewa w dwóch kolorach – u mnie czekolada biała i mleczna
  • wykałaczka
  • łyżeczka

Jak ozdobić pierniki czekoladą - wykonanie

Wierzch każdego piernika moczy się w jasnej polewie. Na każde ciastko wylewa się łyżeczką cienkie, poziome paski z ciemnej polewy w małych odstępach.

Zdobienie pierników czkeoladą

Zaczynając od boku ciastka, wykałaczką rysuje się w poprzek pasów na przemian w górę i w dół, starając się robić małe odstępy.

Pierniki ozdobione czekoladą

Zobaczcie krótki film, jak to się robi:

Podobał Ci się wpis? Nie? Powiedz mi o tym. Polub mój fanpage lub profil instagramowy. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy, a Wy, obserwując profile, dostajecie regularnie nowe pomysły.

Lubicie ładne pierniczki? Koniecznie zobaczcie te dwa przepisy!

Lukrowane pierniki zdobione żurawiną

Duże serca z piernika – łatwe ozdoby

A może inne ładne ciasteczka?

Ciastka grzybki – NAJPROSTSZE!

Ciastka do lepienia dla dzieci

Cukrowe oczy do ciasteczek

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba