Kura – wielkanocna praca plastyczna dla dzieci

wielkanocna praca plastyczna dla dzieci

Pewnego roku mój syn przyniósł z przedszkola wielkanocną kurę. Była oklejona kolorowym papierem a w środku miała kubek ozdobiony sizalem i wypełniony czekoladowymi jajkami. Każde dziecko dostało od pań taki prezent. Tamta kura została gdzieś w domu dziadków, z którymi mieszkaliśmy, a my w tym roku zrobiliśmy własną.

Najtrudniejsze w zrobieniu kury jest narysowanie szablonu, który trzeba dostosować do wielkości kubka. Ozdabianie wyciętych elementów zależy od inwencji i umiejętności dziecka i może być świetną zabawą plastyczną.

Materiały

  • kubek (u nas po jogurcie)
  • tektura – dobra będzie koperta po przesyłce kurierskiej bo jest dość duża
  • materiały plastyczne do ozdabiania kury – My okleiliśmy kurę kawałkami papierowej torby na zakupy i przykleiliśmy jej gotowe oko a ja namalowałam szczegóły farbami akrylowymi
  • dwustronna taśma klejąca
kura praca plastyczna

W trakcie rysowania okazało się, że grzebień kury nie zmieści się na tekturze. Musiałam dokleić jego górną część.

Szablon kury narysowałam na tekturze, wzorując się na zdjęciu z Internetu. Wycięłam go w dwóch egzemplarzach. Szablon okleiliśmy odrywanymi ręcznie kawałkami papieru. Tak naprawdę najpierw narysowałam szablon, a później dobrałam do niego kubek. Dlatego nasza kura jest wysoka, a otwór kubka stosunkowo mały. Kurę ozdobiliśmy z jednej strony, bo chciałam szybko pokazać Wam ją na blogu, a technika wydzieranki jest pracochłonna. Na końcu przykleiliśmy oko, a ja namalowałam szczegóły głowy i pokolorowałam trochę pióra.

Obie części kury i kubek skleiliśmy taśmą dwustronną.

wielkanocna praca plastyczna dla dzieci

Przez nieuwagę odcięłam kurze czerwoną skórę pod dziobem i ją również musiałam dokleić.

Kura praca plastyczna

Kura miała być bardziej koszyczkiem, ale ponieważ kubek jest głęboki, włożyłam do środka materiałowy kwiat. Myślę, że ładnie komponuje się z kurą i zasłania niezbyt udane skrzydło. Na Święta Wielkanocne do kubka nasypiemy czekoladowych jajek, bo od teraz nie dotrwałyby nawet do Wielkiej Soboty. Moi chłopcy życzą sobie zrobić własne kury, więc myślę, że nie poprzestaniemy na tej jednej. Mam ochotę narysować szerszy i niższy szablon i spróbować z kubkiem po mascarpone.

wielkanocna praca plastyczna dla dzieci

Myślę, że pomysł na zrobienie kury przypadnie każdemu dziecku do gustu (sprawdziłam na własnych!). Nasza kura jest w naturalnych kolorach, ale ta z przedszkola była liliowa w białe kropki. Sposób ozdabiania można dostosować do wieku i umiejętności dziecka i pomysł na wielkanocną pracę plastyczną gotowy.

Na blogu znajdziecie też inne pomysły na Wielkanoc.

Nasza kura ma gotowe gotowe oko. Może Wy zrobicie oczka samodzielnie?

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba