Lew praca plastyczna

Macie w domu stare, obdarte bombki ze styropianu? Ja tak. Kilka lat temu kupowałam zestawy w sklepach „Wszystko
za 3 złote”, żeby je przerabiać i ozdabiać. Były tańsze niż czyste kule w sklepie dla plastyków, miały przywieszkę i już wtedy były brzydkie.

Ten lew to praca plastyczna zrobiona z jednej z takich bombek i szklanej butelki po syropie. Pracę wykonałam w domu z moim 5-letnim synem, zafascynowanym filmem „Król lew”. Wspólne malowanie bardzo mu się podobało, mimo że głownie przyglądał się, co ja robię. Waszym pociechom lew na pewno też przyniesie mnóstwo frajdy, a może nawet same wykonają go z Waszą niewielka pomocą.

Materiały i narzędzia

  • mała styropianowa bombka
  • butelka po syropie
  • kolorowy blok techniczny + ewentualnie tektura na łapy
  • farby akrylowe
  • klej na gorąco + pistolet
  • klej do drewna
  • cyrkiel
  • ostry nóż

Pracę zaczęłam od pomalowania butelki. Potrzeba było kilku warstw farby, że zakryć ciemne szkło. Malowałam nierozcieńczoną farbą, nakładając nowe warstwy po wyschnięciu poprzednich.

Łapy i ogon wycięłam z okładki bloku technicznego i również pomalowałam farbami akrylowymi. Pomalowane łapy wygięłam, żeby stworzyć stopy i przykleiłam do pomalowanej butelki.

Tymi samymi farbami pomalowałam głowę. Jest chropowata, bo bombka była oklejona sztucznym śniegiem. Grzywę wycięłam z kartki z bloku technicznego. Kontur otworu na głowę narysowałam od cyrkla. Głowę nacięłam nożem od dołu i nałożyłam na szyjkę butelki. Na końcu na głowę nałożyłam grzywę i klejem do drewna przykleiłam uszy i trójkątny kawałek grzywy na czole.

*Farby akrylowe znajdziecie w sklepie dla plastyków albo w papierniczym, od kilku złotych za tubkę. Mój zestaw 12 kolorów po 12 ml znalazłam w Internecie za trochę ponad 20 złotych. Farby akrylowe rozcieńcza się wodą, ale po wyschnięciu tworzą gumowatą powłokę, która w wodzie się nie rozpuszcza. Nie martwcie się o plamy na ubraniach – po szybkim przepłukaniu nie będzie po nich śladu. Farbę z pędzli zmyje woda, a jeśli jest zaschnięta, wystarczy pędzle odmoczyć. Jeśli chcecie uzyskać gładką powierzchnię farby, malujcie pędzlem z miękkim włosiem – twardsze zostawia smugi.

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Lubisz lwy? Może taka praca plastyczna?

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba