Ramka na zdjęcia DIY

Ramka na zdjęcia DIY

Lubię mieć w domu samodzielnie zrobione drobiazgi, lubię też dawać je w prezencie. Ta ramka na zdjęcia DIY będzie wisiała nad moim roboczym stołem a dwie mniejsze moje dzieci wręczą dziadkom z okazji zbliżających się ich dni. Ramka ma zdejmowane dekoracje, które można zmieniać, dlatego pasuje na każdą porę roku i na każdą okazję.

Jak zrobiłam ramkę? Bardzo prosto!

Materiały i narzędzia:

  • gruba tektura (z pudełka)
  • sznurek jutowy (lepiej mieć w zapasie całą szpulkę – ok. 5-8 zł w sklepie ogrodniczym)
  • klej na gorąco + pistolet
  • kartka papieru na szablon
  • nóż do papieru
  • linijka

Wykonanie

Na papierze narysowałam prostokąt o wymiarach standardowego zdjęcia (13cmx18 cm) – to otwór ramki. Dopasowałam do niego szerokość obwódki jaka mi się spodobała – 5,5cm. Wycięłam kształt nożyczkami.

Ramka na zdjęcia DIY

Szablon odrysowałam na tekturze dwa razy, żeby ramka była grubsza i wycięłam nożem do papieru. Obie tekturowe części skleiłam klejem na gorąco.

Do sklejonej ramki w wewnętrznym kącie przykleiłam klejem na gorąco sznurek jutowy i owijałam dookoła (okleiłam połowę ramki w kształcie litery L i to samo zrobiłam z od drugiej strony). Na końcu okleiłam powierzchnie boczne.

Ramka na zdjęcia DIY

Dekoracje mocowałam do ramki na szpilkach albo za pomocą przyklejonych kawałków drutu.

Ramka na zdjęcia DIY - wykonanie

Minimalistyczna ramka pasuje do wielu wnętrz, a wykorzystanie naturalnych materiałów to jej dodatkowa zaleta. Śmiało mogę szaleć przy niej z innymi dekoracjami!

Ramka na zdjęcia DIY

Ramka na zdjęcia DIY

Ramka na zdjęcia DIY

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Chcesz myszkę do ramki? Nie ma problemu.

Potrzebujesz wielkanocnych dekoracji ze zdjęcia?

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba