Stroik na drzwi – wieniec kwiatowy. Jak zrobić ?

Bardzo podobają mi się stroiki na drzwi w formie wieńca.Do zrobienia prostego wieńca ze sztucznych kwiatów nie potrzeba szczególnych zdolności artystycznych,ani dużego nakładu pracy, a jest to trwała ozdoba, która będzie tworzyła przyjemny nastrój przez prawie cały okrągły rok. Wieniec może być też efektowną ozdobą stołu, nadaje się również do przystrojenia nagrobka.

Zanim zaczniecie zdobywać materiały na stroik, zaplanujcie kompozycję. Wtedy kupicie tylko to, co potrzebne i nie będziecie musieli robić zakupów dwa razy,jak ja. Materiały kupiłam na giełdzie hurtowej przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. W okolicy są też inne hurtownie tego typu i nie brakuje ich w Internecie.

Ceny sztucznych kwiatów bardzo się różnią i trudno je oszacować po wyglądzie. Zobaczycie jednak,że w hurtowniach są one kilka razy niższe, a kwiaty często lepszej jakości niż w sieciówkach.

Materiały

  • sztuczne kwiaty
  • wieniec wiklinowy
  • klej i pistolet do kleju
  • drut florystyczny (lub inny sztywny drut) – opcjonalnie

Wianek na zdjęciach powyżej ma średnicę 35 cm, ale w gotowych stroikach – 40 cm.

Wykonanie

Samo zrobienie stroika jest łatwe – kwiaty przykleja się do wianka klejem na gorąco. Ja miałam jeden wianek, dlatego kwiaty do zdjęć układałam na rolkach od sznurkaalbo przyklejałam taśmą malarską. W gotowym stroiku niektóre kwiaty mocowałam na drucie, żeby łatwiej dopasować ich położenie. Drut florystyczny można kupićw wiązkach po kilkadziesiąt sztuk (zależnie od grubości) o długości koło 30 cm, kosztuje około 5-6 zł. Mnie wystarczyły kawałki, które zostały po skracaniu kwiatów.

Ceny wieńców kwiatowych tej wielkości zależą od ilości i jakości kwiatów i zaczynają się od około 80 złotych. Materiały na stroiki które Wam pokazałam, można kupić już za mniej niż 30 złotych, a szukałam kwiatów starannie zrobionych, nie najtańszych. Jeśli nie będzie Wam przeszkadzało, że niektóre trzeba kupić w opakowaniu zbiorczym (stroik i tak może kosztować mniej niż gotowy),to wybór jest ogromny.

 

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba