Tulipany – praca plastyczna

Tulipany praca plastyczna

Kwiaty z łupin pistacji zrobi każdy, kto umie posługiwać się pistoletem do kleju. Te tulipany to praca plastyczna dla starszych dzieci i dla maluchów, którym kleić pomogą dorośli. Ja sama miałam dużą frajdę z pracy i satysfakcję z wyników. Maleńkie kwiaty możecie podarować w prezencie, wykorzystać do wiosennych stroików albo umieścić w ogrodzie wróżek. Z dalszej części instrukcji dowiecie się, z czego zrobiłam łodygi i liście.

Materiały i narzędzia

  • łupiny pistacji
  • klej na gorąco + pistolet
  • gruby drut florystyczny
  • kawałki zielonego plastiku, plastik z opakowań albo tektura
  • farby akrylowe
  • obcęgi do cięcia drutu
  • +ewentualnie kombinerki z okrągłymi końcówkami

Praca plastyczna tulipany - materiały

Żeby zrobić jeden tulipan, potrzeba czterech połówek łupin pistacji. Połówki dobiera się w pary tak, żeby były podobnego kształtu, jedna para mniejsza od drugiej. Mniejsze łupiny skleja się klejem na gorąco tak, żeby tworzyły zamknięte, wewnętrzne płatki, większe łupiny dokleja się na zewnątrz – to płatki lekko rozchylone.

Praca plastyczna tulipany

Łodygi tulipanów zrobiłam z drutu florystycznego. Możecie kupić go przez Internet albo w sklepie z artykułami dekoracyjnymi, ewentualnie też popytać w kwiaciarniach. Pęczek drutu kosztuje kilka złotych a na łodygi o długości ok.5,5 cm zużyłam dwa kawałki drutu. Każdą łodygę wygięłam lekko, używając kombinerek z okrągłymi końcówkami. Jeśli nie macie drutu florystycznego, możecie zrobić łodygi z gładkich patyków albo pociętych patyczków do szaszłyków.

Praca plastyczna tulipany

Liście tulipanów zrobiłam ze znalezionego kawałka zielonego plastiku. Były nim połączone łodygi w bukiecie sztucznych kwiatów, który kiedyś rozcięłam. Zanim znalazłam plastik, planowałam zrobić liście z tektury.

Praca plastyczna tulipany

Wszystkie elementy tulipanów połączyłam klejem na gorąco. Ważne, żeby do klejenia łodyg i liście używać go jak najmniej, żeby nie był widoczny. Na końcu pomalowałam tulipany farbami akrylowymi, kierując się zdjęciami.

Praca plastyczna tulipany

Praca plastyczna tulipany

Doniczkę kupiłam w Leroy Merlin za 95 gr.

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Inne stroiki kwiatowe?

Wieniec kwiatowy – z czym to się je?

Wieniec z kwiatami w doniczkach

 

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba