Wielkanocna dekoracja – gniazdo z patyków

Wielkanocna dekoracja gniazdo z patyków

Gniazdo z patyków to łatwa do zrobienia, wielkanocna dekoracja, której wykonanie zajmie Wam kilka minut. Gniazdo możecie powiesić jak huśtawkę (jak ja), położyć na puszce po kukurydzy albo przykleić na gałęzi. Nie ważne jak – jajka, które w nim umieścicie, na pewno nie będą narzekać na wygodę. Wy otrzymacie oryginalną dekorację w naturalnym stylu.

wielkanocna dekoracja gniazdo

Materiały

  • cienkie gałązki
  • klej na gorąco
  • cyrkiel lub szablon koła
  • jajo do przymiarek
  • +ewentualnie rafia albo siano

Wykonanie

Na papierze narysowałam koło. Jako szablonu użyłam puszki, żeby gotowe gniazdo pasowało do jej otworu.

wielkanocna dekoracja gniazdo

Gałązki połamałam na kilkucentymetrowe kawałki. Następnie układałam patyki dookoła szablonu tak, żeby się krzyżowały i sklejałam je klejem na gorąco (kształt przypominał gwiazdę). Sprawdzałam o jakiś czas, czy gniazdo utrzyma się na puszce. Później uformowałam dno gniazda, używając do przymiarek jaja. Dołożyłam patyków do ozdoby i ozdobiłam gniazdo rafią. Ostatecznie zrezygnowałam z puszki i postanowiłam powiesić gniazdo na gałązce.

wielkanocna dekoracja

Wykonanie gniazda zajęło mi nie więcej niż kilkanaście minut, uwzględniając czas rozgrzewania pistoletu. Ostatecznie zrezygnowałam z puszki i zrobiłam z huśtawkę powieszoną na gałązce. Ułożyłam w niej wydmuszkę, bo na surowe jajo się nie odważyłam. Bliżej Wielkanocy umieścimy w gnieździe czekoladowe jaja, bo do Świąt jeszcze kilka razy byśmy je zjedli. Uwielbiam takie proste ozdoby w stylu eko.

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli o tym powiesz. Głosy czytelników nadają sens mojej pracy. Mam też jeszcze wiele innych pomysłów – polub mój fanpage lub profil instagramowy, a dostaniesz je świeże.

Wielkanocne DIY dla Ciebie:

Słodki baranek z jajek styropianowych

Wielkanocne ozdoby z zimnej porcelany

Szybkie stroiki wielkanocne

Wianek z gałązek z kwiatami w doniczkach

Tulipany z łupin pistacji

Stroik wieniec krok po kroku

Share On Facebook
Share On Pinterest

Może Ci się również spodoba